Menu
Klubnyt 13. juni kl. 13:37
Spar Nord Grise Cup 2016 De første hold har allerede tilmeldt sig til Aalborg's hyggeligste fodboldstævne
Klubnyt
Ny klubkollektion
Klubnyt
Fodboldopstart 2016
Klubnyt
Old Boys Futsal Cup 2016
Klubnyt
Juleafslutning i børne- og ungdomsafdelingen.

Næste kampHerrer Serie 3 - Forår 2016 • Pulje 27

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampHerrer Serie 5 - Forår 2016 • Pulje 91

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU11 Drenge C Hverdag (05) 8M - Forår 2016 • Pulje 116

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU9 Drenge C (07) 5M - Hverdag/Forår 2016 • Pulje 240

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU7 Drenge (09) 3M - Weekend/Forår 2016 • Pulje 317

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU7 Drenge (09) 3M - Weekend/Forår 2016 • Pulje 317

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU6 Drenge (10) 3M - Hverdag/Forår 2016 • Pulje 333

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Hovedsponsor

Støt KB 81

Sponsorer

Månedens kampe
Der er ingen kampe at vise
Næste måneds kampe
August 2016
6.
lørdag
14.00
KB 81 Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52
Tornhøjskolen
Nøvling FK
Tornhøjskolen
13.
lørdag
15.00
Mou IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 94
Mou Stadion
KB 81 Aalborg (1)
Mou Stadion
13.
lørdag
15.30
St. Restrup IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52
Frejlev Stadion
KB 81 Aalborg
Frejlev Stadion
14.
søndag
15.30
KB 81 Aalborg (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 93
Tornhøjskolen
LKB/Gistrup
Tornhøjskolen
17.
onsdag
18.00
KB 81 Aalborg (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 94
Tornhøjskolen
FC Jakip
Tornhøjskolen
18.
torsdag
17.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M - Efterår 2016 • Pulje 28
Tornhøjskolen
Storvorde/Sejlflod B
Tornhøjskolen
18.
torsdag
18.00
KB 81 Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52
Tornhøjskolen
Gug B (2)
Tornhøjskolen
20.
lørdag
10.00
St. Restrup IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 212
Frejlev Stadion
KB 81 Aalborg
Frejlev Stadion
20.
lørdag
10.40
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 212
Frejlev Stadion
VFB/NFK
Frejlev Stadion
20.
lørdag
11.00
VFB/NFK
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M - Efterår 2016 • Pulje 28
Vaarst Stadion
KB 81 Aalborg
Vaarst Stadion
21.
søndag
13.00
RKG
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 93
Klarup Stadion
KB 81 Aalborg (2)
Klarup Stadion
24.
onsdag
18.30
FC Vesterbro, Aalborg (S5/90)
Herrer
Senior
DBU Jylland Pokal - Herrer • Pulje 1
NUBI's Stadion
KB 81 Aalborg (S5/94)
NUBI's Stadion
26.
fredag
19.00
Nr. Kongerslev IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 94
Nr. Kongerslev Stadion
KB 81 Aalborg (1)
Nr. Kongerslev Stadion
27.
lørdag
14.00
KB 81 Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52
Tornhøjskolen
Aalborg Chang
Tornhøjskolen
27.
lørdag
14.00
IF Haabet, Øster Uttrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 93
Mellervangsskolen
KB 81 Aalborg (2)
Mellervangsskolen
28.
søndag
10.00
RKG
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 212
Chang's Baner
KB 81 Aalborg
Chang's Baner
28.
søndag
10.00
Vester Hassing GF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 271
Aabybro Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Aabybro Idrætscenter
28.
søndag
10.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 271
Aabybro Idrætscenter
Aabybro IF (2)
Aabybro Idrætscenter
28.
søndag
10.40
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 212
Chang's Baner
Aalborg KFUM (2)
Chang's Baner
30.
tirsdag
17.45
LKB/Gistrup
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 307
Storvorde Sejlflod Stadion
KB 81 Aalborg
Storvorde Sejlflod Stadion
30.
tirsdag
18.00
Storvorde/Sejlflod B
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 262
Storvorde Sejlflod Stadion
KB 81 Aalborg
Storvorde Sejlflod Stadion
30.
tirsdag
18.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 307
Storvorde Sejlflod Stadion
Storvorde/Sejlflod B (2)
Storvorde Sejlflod Stadion
30.
tirsdag
18.30
B52/Aalborg
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52
Klubhuset B.52/AFC
KB 81 Aalborg
Klubhuset B.52/AFC
30.
tirsdag
18.30
Aalborg KFUM (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 307
Storvorde Sejlflod Stadion
KB 81 Aalborg
Storvorde Sejlflod Stadion
30.
tirsdag
18.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 262
Storvorde Sejlflod Stadion
Svenstrup-Godthåb IF (3)
Storvorde Sejlflod Stadion