Menu
Klubnyt 13. juni kl. 13:37
Spar Nord Grise Cup 2016 De første hold har allerede tilmeldt sig til Aalborg's hyggeligste fodboldstævne
Klubnyt
Ny klubkollektion
Klubnyt
Fodboldopstart 2016
Klubnyt
Old Boys Futsal Cup 2016
Klubnyt
Juleafslutning i børne- og ungdomsafdelingen.

Næste kampHerrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 52

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampHerrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 94

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampKvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2016 • Pulje 49

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU12 Drenge B (05) 8M - Efterår 2016 • Pulje 28

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 212

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 Drenge B (09) 5M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 262

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 271

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU7 Drenge (10) 3M - Hverdag/Efterår 2016 • Pulje 307

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 337

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Hovedsponsor

Støt KB 81

Sponsorer

Månedens kampe
December 2016
3.
lørdag
09.00
B52/Aalborg (2)
Spillet
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
KFUM Hallen, Aalborg
KB 81 Aalborg
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
09.15
Nibe B
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Gigantium
KB 81 Aalborg (2)
Gigantium
3.
lørdag
09.45
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
KFUM Hallen, Aalborg
Støvring IF Fodbold
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
10.15
KB 81 Aalborg (2)
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Gigantium
Aalborg Futsal Klub (2)
Gigantium
3.
lørdag
10.45
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
KFUM Hallen, Aalborg
Aalborg KFUM
KFUM Hallen, Aalborg
3.
lørdag
11.15
Arden IF (1)
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Gigantium
KB 81 Aalborg (2)
Gigantium
3.
lørdag
14.45
KB 81 Aalborg
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Båndby Hallen
B52/Aalborg
Båndby Hallen
3.
lørdag
15.30
Aalborg KFUM
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Båndby Hallen
KB 81 Aalborg
Båndby Hallen
3.
lørdag
16.15
Nørresundby FB
Spillet
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Båndby Hallen
KB 81 Aalborg
Båndby Hallen
4.
søndag
11.00
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Arena Himmerland
KB 81 Aalborg
Arena Himmerland
4.
søndag
11.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Arena Himmerland
Støvring IF
Arena Himmerland
4.
søndag
12.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Arena Himmerland
Nørresundby FB
Arena Himmerland
4.
søndag
12.45
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Arena Himmerland
Aalborg KFUM (2)
Arena Himmerland
4.
søndag
14.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Frejlev Hallen
Nørresundby FB (2)
Frejlev Hallen
4.
søndag
15.15
St. Restrup IF (1)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Frejlev Hallen
KB 81 Aalborg
Frejlev Hallen
4.
søndag
16.00
Aalborg Futsal Klub (1)
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Frejlev Hallen
KB 81 Aalborg
Frejlev Hallen
11.
søndag
09.16
Aalborg Freja
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Hallen
KB 81 Aalborg
Gudumholm Hallen
11.
søndag
09.32
Vejgaard B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Gistrup Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
09.48
KB 81 Aalborg
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Hallen
AaB (2)
Gudumholm Hallen
11.
søndag
10.12
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Gistrup Idrætscenter
Storvorde/Sejlflod B
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
10.12
Gudumholm IF
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
Gudumholm Hallen
KB 81 Aalborg
Gudumholm Hallen
11.
søndag
10.44
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Gistrup Idrætscenter
AaB (2)
Gistrup Idrætscenter
11.
søndag
15.00
RKG
Herrer
Senior
Futsal - Herrer A/B (16+) • Pulje 901
Aalborg Katedralskole Hal
KB81
Aalborg Katedralskole Hal
11.
søndag
15.50
KB81
Herrer
Senior
Futsal - Herrer A/B (16+) • Pulje 901
Aalborg Katedralskole Hal
St. Restrup IF
Aalborg Katedralskole Hal
11.
søndag
17.55
Nørholm IF
Herrer
Senior
Futsal - Herrer A/B (16+) • Pulje 901
Aalborg Katedralskole Hal
KB81
Aalborg Katedralskole Hal
Næste måneds kampe
Januar 2017
14.
lørdag
09.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Futsal Klub (1)
Nørresundby Idrætscenter
14.
lørdag
10.15
Nørholm IF
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
14.
lørdag
10.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (08) • Pulje 970
Nørresundby Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Nørresundby Idrætscenter
14.
lørdag
15.00
Hadsund B
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
Hadsund Hallerne
KB 81 Aalborg
Hadsund Hallerne
14.
lørdag
15.45
KB 81 Aalborg
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
Hadsund Hallerne
Øster Hornum IF
Hadsund Hallerne
14.
lørdag
16.45
KB 81 Aalborg
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge B (05) • Pulje 950
Hadsund Hallerne
Hadsund B
Hadsund Hallerne
15.
søndag
09.00
KB 81 Aalborg (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Arden Hallen
Arden IF (2)
Arden Hallen
15.
søndag
09.45
KB 81 Aalborg (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Arden Hallen
Nørholm IF
Arden Hallen
15.
søndag
10.45
St. Restrup IF (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Arden Hallen
KB 81 Aalborg (2)
Arden Hallen
15.
søndag
11.30
Nørholm IF
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (09) • Pulje 975
Arden Hallen
KB 81 Aalborg (2)
Arden Hallen
15.
søndag
12.00
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
15.
søndag
12.45
Støvring IF
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
15.
søndag
13.30
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (07) • Pulje 967
Nørresundby Idrætscenter
Nørresundby FB
Nørresundby Idrætscenter
15.
søndag
17.00
Storvorde/Sejlflod B
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Aalborg Katedralskole Hal
KB 81 Aalborg
Aalborg Katedralskole Hal
15.
søndag
17.45
Aalborg Futsal Klub
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Aalborg Katedralskole Hal
KB 81 Aalborg
Aalborg Katedralskole Hal
15.
søndag
18.30
KB 81 Aalborg
Kvinder
U12
Futsal - U12 Drenge C (05) • Pulje 952
Aalborg Katedralskole Hal
RKG
Aalborg Katedralskole Hal
22.
søndag
10.08
KB 81 Aalborg
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
AaB Hallen
NUBI
AaB Hallen
22.
søndag
10.16
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Klarup Hallen
Vejgaard B (1)
Klarup Hallen
22.
søndag
10.40
B52/Aalborg
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
AaB Hallen
KB 81 Aalborg
AaB Hallen
22.
søndag
10.56
RKG (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Klarup Hallen
KB 81 Aalborg
Klarup Hallen
22.
søndag
11.04
KB 81 Aalborg
Herrer
U6
U6 Drenge (11) INDE • Pulje 97
AaB Hallen
AaB (1)
AaB Hallen
22.
søndag
11.28
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Klarup Hallen
AaB (1)
Klarup Hallen
22.
søndag
11.44
RKG (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) INDE • Pulje 92
Klarup Hallen
KB 81 Aalborg
Klarup Hallen