Menu
Klubnyt 13. oktober kl. 11:54
Indendørs træning 2017/2018 Tiden er inde til at skifte knopperne ud med de flade sko
Klubnyt
16. august kl. 07:50 Store træningsdragt-dag
Klubnyt
04. maj kl. 23:12 Ny klubkatalog 2017/2018
Klubnyt
01. marts kl. 15:52 Ordinær generalforsamling
Klubnyt
13. februar kl. 13:32 Fodboldopstart 2017

Næste kampHerrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 51

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampKvinder C3 (15+) 7M - Efterår 2017 • Pulje 56

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 743

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU11 Drenge C Hverdag (07) 8M - Efterår 2017 • Pulje 114

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU10 Drenge B (08) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 211

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU10 Drenge C (08) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 222

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU9 Drenge C (09) 5M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 306

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU8 Drenge C (10) 5M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 337

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU7 Drenge (11) 3M - Hverdag/Efterår 2017 • Pulje 404

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU6 Drenge (12) 3M - Weekend/Efterår 2017 • Pulje 430

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Hovedsponsor

Støt KB 81

Sponsorer

Månedens kampe
Januar 2018
7.
søndag
09.16
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Gistrup Idrætscenter
Aalborg Freja (1)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
09.56
Aalborg KFUM (4)
Spillet
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Gistrup Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
10.28
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Gistrup Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
10.44
Gug B
Spillet
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Gistrup Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
11.08
Nørresundby FB (4)
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Gistrup Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
11.32
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Gistrup Idrætscenter
LKB/Gistrup
Gistrup Idrætscenter
7.
søndag
12.04
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Gistrup Idrætscenter
Bælum/Kongerslev
Gistrup Idrætscenter
13.
lørdag
09.00
Jetsmark IF (2)
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
KB 81 Aalborg
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
09.30
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Jetsmark IF (1)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.15
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Nørresundby FB
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
10.45
Aalborg Chang
Spillet
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
KB 81 Aalborg
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
lørdag
12.15
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Højvanghallen, Svenstrup
Støvring IF
Højvanghallen, Svenstrup
13.
lørdag
12.45
Svenstrup-Godthåb IF
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Højvanghallen, Svenstrup
KB 81 Aalborg
Højvanghallen, Svenstrup
13.
lørdag
13.15
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Højvanghallen, Svenstrup
Nørresundby FB
Højvanghallen, Svenstrup
14.
søndag
09.15
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Vadum Hallen
TSV (1)
Vadum Hallen
14.
søndag
09.15
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
Hals Hallen
AaB (1)
Hals Hallen
14.
søndag
09.45
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Vadum Hallen
TSV (2)
Vadum Hallen
14.
søndag
09.45
KB 81 Aalborg
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
Hals Hallen
Hals FS
Hals Hallen
14.
søndag
10.15
Vadum IF
Spillet
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Vadum Hallen
KB 81 Aalborg
Vadum Hallen
14.
søndag
10.15
AaB (2)
Spillet
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
Hals Hallen
KB 81 Aalborg
Hals Hallen
14.
søndag
11.00
KB 81 Aalborg
1 - 3
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge B (05) Ombrydning • Pulje 832
Højvanghallen, Svenstrup
Svenstrup-Godthåb IF
Højvanghallen, Svenstrup
14.
søndag
11.30
Hjørring IF
0 - 1
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge B (05) Ombrydning • Pulje 832
Højvanghallen, Svenstrup
KB 81 Aalborg
Højvanghallen, Svenstrup
14.
søndag
12.00
VUG
1 - 1
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge B (05) Ombrydning • Pulje 832
Højvanghallen, Svenstrup
KB 81 Aalborg
Højvanghallen, Svenstrup
14.
søndag
14.50
Hørmested UGF
0 - 1
Kvinder
Senior
Futsal - Kvinder A/B (15+) • Pulje 903
Astrup/Sønderskov Hallen
KB 81 Aalborg
Astrup/Sønderskov Hallen
27.
lørdag
09.00
KB 81 Aalborg
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge B (05) Ombrydning • Pulje 832
Fiberhallen
Øster Hornum IF
Fiberhallen
27.
lørdag
10.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U13
Futsal - U13 Drenge B (05) Ombrydning • Pulje 832
Fiberhallen
TSV (1)
Fiberhallen
28.
søndag
18.00
Fortuna Hjørring
Kvinder
Senior
Futsal - Kvinder A/B (15+) • Pulje 903
Fiberhallen
KB 81 Aalborg
Fiberhallen
28.
søndag
18.50
KB 81 Aalborg
Kvinder
Senior
Futsal - Kvinder A/B (15+) • Pulje 903
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF
Fiberhallen
Næste måneds kampe
Februar 2018
3.
lørdag
13.15
Jetsmark IF (2)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
KB 81 Aalborg
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
14.00
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Jetsmark IF (1)
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
14.45
KB 81 Aalborg
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge C (08) • Pulje 972
Tornhøj Hallen
Nørresundby FB
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
15.00
Støvring IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
KB 81 Aalborg
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
15.30
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
KB 81 Aalborg
Tornhøj Hallen
3.
lørdag
16.15
Nørresundby FB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (07) • Pulje 963
Tornhøj Hallen
KB 81 Aalborg
Tornhøj Hallen
4.
søndag
09.00
KB 81 Aalborg
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Nols Hallen
TSV (1)
Nols Hallen
4.
søndag
09.00
KB 81 Aalborg
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
AaB Hallen
AaB (1)
AaB Hallen
4.
søndag
09.30
SIV
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Nols Hallen
KB 81 Aalborg
Nols Hallen
4.
søndag
09.30
Aalborg Futsal Klub (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
AaB Hallen
KB 81 Aalborg
AaB Hallen
4.
søndag
10.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Nols Hallen
TSV (2)
Nols Hallen
4.
søndag
10.15
KB 81 Aalborg
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
AaB Hallen
Hals FS
AaB Hallen
4.
søndag
10.45
Vadum IF
Herrer
U9
Futsal - U9 Drenge (09) • Pulje 977
Nols Hallen
KB 81 Aalborg
Nols Hallen
4.
søndag
10.45
AaB (2)
Herrer
U8
Futsal - U8 Drenge (10) • Pulje 983
AaB Hallen
KB 81 Aalborg
AaB Hallen
11.
søndag
10.20
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Nørresundby Idrætscenter
Gudumholm IF
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
10.36
Aalborg KFUM (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
10.52
KB 81 Aalborg
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Nørresundby Idrætscenter
Aalborg Freja (2)
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
11.16
KB 81 Aalborg
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Nørresundby Idrætscenter
Nørresundby FB (2)
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
11.32
Aalborg KFUM (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
11.40
Aalborg KFUM (3)
Herrer
U7
U7 Drenge (11) INDE • Pulje 91
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter
11.
søndag
12.04
AaB (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (12) INDE • Pulje 97
Nørresundby Idrætscenter
KB 81 Aalborg
Nørresundby Idrætscenter